ارسال بار هوایی و فریت بار

همه ساله کالا های بی شماری از راه های مختلف هوایی ، ریلی ، دریایی و زمینی در سراسر جهان جا به جا می شود. لوازم منزل ، مواد خام ، تجهیزات صنعتی ، لوازم تجاری ، لوازم منزل و … شامل این کالاها است که هر کالاها بر اساس ویژگی هایی خاص خود مانند وزن و حجم ، زمان رسیدن ، فاسد شدن ، قابلیت حمل و… با یکی از راه های فوق قابل حمل می باشد. هرکدام از این راه ها مزایا و معایبی دارند. حمل و نقل هوایی کالا را یکی از جدیدترین انواع حمل و نقل کالا است. سریع ترین و امن ترین روش های ارسال بار به سراسر جهان ارسال بار هوایی است.

 

ارسال بار هوایی چه موقع مناسب است

ارسال بار هوایی چه موقع مناسب است؟ محدودیت بار در هواپیما از مشکلات مهم مسافران و افرادی است که قصد مهاجرت و یا تحصیل در خارج از کشور را دارند.  زیرا اگر مقدار بار از میزان وزن تعیین شده توسط شرکت هواپیمایی به عنوان بار همراه بیشتر باشد، مشمول جریمه اضافه بار می شود. این مبلغ نسبتا زیاد است و اصلا مقرون به صرفه نمی باشد. مسافران می توانند از امکانات حمل و نقل هوایی کالا استفاده کنند و بدون محدودیت اضافه بار خود از قبیل لوازم شخصی و ورزشی ، تابلو و فرش ، مبلمان و لوازم خانه ، اسباب بازی و حتی مواد غذایی را از طریق ارسال بار هوایی به کشور مقصد ارسال کنند.

 

ارسال بار هوایی مسافری

اگر قصد مهاجرت به یکی از کشورهای خارجی را دارید ، حتما تعیین تکلیف لوازم منزل از موضوعاتی است که فکر شما را درگیر خود می کند. از آنجا که در مورد حمل بار همراه مسافر محدودیت هایی از سوی هواپیمایی وجود دارد و بردن اضافه بار می تواند منجر به جریمه اضافه بار سنگین از سوی هواپیمایی شود ، بسیاری تصمیم می گیرند وسایل با ارزش خود را حراج کنند که بسیار آزاردهنده است و بعضا باعث فروش با قیمت بسیار پایین یا جای دادن وسایل در انباری اقوام می شود . اما حمل و نقل هوایی کالا راه چاره است.

شما می توانید تمامی وسایل خود را شامل (کلیه البسه و لوازم شخصی و ورزشی، مبلمان و میز و صندلی، بوفه و کنسول، سرویس خواب و تلویزیون، ظروف و وسایل آشپزخانه، تابلو و فرش، اسباب بازی و مواد غذایی) را بدون محدودیت خاصی به کشور مقصد حمل کنید. فریت بار مهاجر از خدمات مهم شرکت بین المللی تاسکو کارگو است. نیرو های متخصص شرکت با مواد استاندارد ، وسایل شما را در منزل بسته بندی کرده و سلامت بار را به شما در کشور مقصد تضمین می دهند. بعد از پایان بسته بندی و اعلام رضایت شما مدارک لازم جهت گمرک اخذ و اقدام به حمل تا فرودگاه می شود و پس از انجام تشریفات گمرکی و اخذ جواز بارنامه حمل با مناسب ترین قیمت انجام خواهد شد.

 

ارسال بار هوایی دانشجویی

کشورهای اروپایی و بعضی از کشورهای آسیایی مانند مالزی ، هند و سنگاپور برای جذب دانشجویان خارجی برنامه های مدرن و ویژه ای ارائه می دهند. اگر شما هم رویای تحصیل در خارج را به حقیقت تبدیل کرده اید و قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید نیاز دارید تا لوازم شخصی خود را نیز با خود ببرید. اما از آنجا که شما تنها مجاز به همراه داشتن ۲۵ الی ۳۰ کیلوگرم بار همراه مسافر هستید، حمل و نقل هوایی بار می تواند انتخابی مناسب برای ارسال بار شما به کشور مقصد باشد.

شرکت حمل و نقل هوایی بین المللی تعطیلات آرام – تاسکو کارگو برای کمتر نمودن دغدغه شما دانشجویان عزیز، امکانات ویژه ی خود را نظیر مشاوره، اعلام نرخ و ارزیابی بار فریت  را به صورت رایگان انجام می دهد تا شما به راحتی بتوانید تصمیم درستی در مورد حمل بار خود بگیرید.
برای فریت بار دانشجویی کافی است با کارشناسان دوره دیده و متخصص شرکت تاسکو کارگو تماس بگیرید تا مشاوره لازم را در اختیار شما قرار دهند. پرسنل شرکت تاسکو کارگو بسته بندی تخصصی کتب درسی ، البسه و دیگر لوازم شخصی شما را در سریعترین زمان و در محل انجام خواهند داد. تاسکو کارگو همه مراحل حمل بار تا فرودگاه ، انجام امور گمرکی و صدور بارنامه را بر عهده می گیرد.

 

 

ارسال بار هوایی تجاری

ارسال بار تجاری یا کارگو به ارسال هوایی محموله غیر مسافری گفته می شود که ماهیت تجاری دارند. بازرگانان و تجار ایرانی کالا هایی مانند فرش ، تابلو ، زعفران ، محصولات کشاورزی ، خشکبار و …  را به صورت هوایی جهت تجارت به نقاط مختلف دنیا صادر می کنند. اگر چه حمل کالا به سه صورت حمل هوایی، دریایی و زمینی انجام می شود ولی ارسال محموله هوایی به علت سرعت زیاد، قیمت مناسب و امنیت یکی از با صرفه ترین راه های حمل بار تجاری از یک نقطه به نقاط دیگر در جهان می باشد.

در روش حمل دریایی یا حمل زمینی صاحب کالا باید تمامی ظرفیت کامیون، کامیونت یا کانتینر را اجاره کند تا بتواند بار خود را از آن طریق به مقصد ارسال کند. در این صورت اگر بار شما خرده بار باشد ، اصلا به صرفه نیست. زیرا فضای این وسایل برای حمل کالاهای سنگین و با تعداد و حجم بیشتر مناسب است و حمل خرده بار با این وسایل هیچ توجیح اقتصادی ندارد. در ضمن مراحل انجام تشریفات گمرکی برای فریت بار تجاری نسبت به فریت بار مسافری تفاوت دارد. این عملیات گمرکی در گمرک فرودگاه امام خمینی از قسمت تجاری گمرک آغاز می شود و داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد .

 

هزینه ارسال بار هوایی

هزینه ارسال بار هوایی با توجه به مقصد متفاوت است و البته این نرخ در آژانس های هواپیمایی هم یکسان نیست. قیمت هر کیلو بار فریت برای مقصد های مختلف از ۱ دلار تا ۴ دلار (بسته به وزن و حجم بار ) تفاوت دارد. ایرلاین ها برای مقصد های مختلف محاسبات مختلفی دارند. آنها همچنین هزینه های جانبی بارنامه مانند سوخت و امنیت، تمبر و بارنامه و مالیات جداگانه محاسبه می‌ کنند. عواملی نیز بر قیمت ارسال بار هوایی موثر هستند که عبارتند از:

  • قیمت ارز
  • ایرلاین حمل کننده بار داخلی باشد یا خارجی
  • کلاس شرکت هوایی (نوع و کیفیت خدمات بار)
  • بار مسافری باشد یا تجاری
  • مقصد (هرچه مقصد دورتر باشد، هزینه ارسال بیشتر می شود)
  • وزنی و یا حجمی بودن بار
  • نوع بار خاص : مثلا هزینه یک بار خطرناک و یک موجود زنده با هم متفاوت است.

برای کاهش هزینه ارسال بار هوایی بهتر است حتی المقدور از ارسال کالاهایی با چگالی کم و در تعداد بالا خودداری کنید. همینطور کالا هایتان را با حداقل تعداد کارتن بسته بندی کنید و تا می توانید بیشترین وزن بار را در آن جای دهید تا با کم کردن وزن حجمی به بار، قیمت ارسال بار هوایی خود را کاهش دهید. شرکت حمل و نقل هوایی بین المللی تاسکو کارگو ارزان ترین نرخ حمل به مقصد را با امکانات ویژه ارائه می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *