ترخیص کار کیست؟ ترخیص کار چه وظایفی را انجام میدهد؟

ترخیص کار کیست و چه وظایفی دارد؟ تاسکو کارگو

اگر واردکننده یا تاجر باشید یا با امور گمرکی مختلف سر و کار داشته باشید، حتما واژه ترخیص کار به گوشتون خورده و شاید برای شما این سوال پیش آمده باشه که ترخیص کار کیست؟ ترخیص کار چه وظایفی دارد؟

در ادامه این رشته مقاله در وب سایت تاسکو کارگو میخواهیم به این سوال و دیگر سوال هایی که در ذهن شما شکل گرفته پاسخ بدیم پس تا پایان مقاله ترخیص کار کیست با تاسکو کارگو همراه باشید.

ترخیص کالا چیست و به چه عملیاتی ترخیص کالا میگویند؟

ترخیص کالا به سلسله مراحلی گفته میشود که وارد کننده یا نماینده آن میبایست آنها را برای وارد کردن کالا به کشور طی کند.

ترخیص کالا از گمرک فرآیندی شامل امور و تشریفات صادرات یا واردات کالا که توسط وارد کننده یا نماینده قانونی آن که وکالت قانونی دارد، آنها را انجام میدهد تا کالاها را از انبار گمرک خارج کند. حال نماینده قانونی واردکننده میبایست بر قوانین تسلط و علم کافی داشته باشد.

ترخیص کار کیست و به چه کسی ترخیص کار میگویند؟

ترخیص کار در واقع شخصی حقیقی یا حقوقی (به عنوان شرکت فعالیت میکنند) است که از طرف وارد کننده یا صادر کننده نماینده قانونی میشود تا تمامی امور مربوط به ترخیص کالا و امور گمرکی را برای شخص انجام دهد.

از آنجایی که ترخیص کار نماینده قانونی وارد کننده یا صادر کننده است و از طرف آنان اختیار تام دارد میتواند به عنوان نماینده کالا حتی برخی از اقدامات و کارهای اداری پیش از ورود کالا به کشور را انجام دهد و این امر موجب میشود که هزینه ها و زمان ترخیص کالا کاهش چشمگیری پیدا کند.

در دیگر مقاله وب سایت تاسکو کارگو به اسم “ترخیص کالا از گمرک چه مراحلی دارد و هزینه های آن چقدر است؟ به طور کامل برای شما مراحل و هزینه های ترخیص کالا از گمرک ها و گمرک اصفهان را شما شرح دادیم که پیشنهاد میشود از آن مقاله نیز دیدن فرمایید.

هرگاه بار صادراتی یا وارداتی از مبدا های دریایی، زمینی یا هوایی به سمت مقصد حرکت کند و وارد گمرک های شرکت شود، ترخیص کار میتواند با مدارک کامل حمل و نقل به گمرک مربوطه مراجعه کند و قبض انبار را دریافت کند.

در این مقاله برای شما شرح دادیم که قبض انبار چیست و چه اقداماتی برای دریافت آن باید انجام دهید.

امروزه با توجه به اینکه بیشتر فرآیند ها و امور مربوط به ترخیص کالا و اسناد مالی الکترونیکی و آنلاین شده، ترخیص کار میتواند اظهار نویسی، اظهار منشا، دریافت ارز و کد ساتنا بانک را بر عهده بگیرد و انجام دهد.

با توجه به کارهایی که ترخیص کار انجام میدهد درسامانه ELP کالا را اظهار میکند و درصورتی که مشمول دریافت معافیت مالیاتی نباشد، مبالغ مربوط به گمرک محاسبه و پرداخت میشوند و کالاهای موجود در گمرک را در 3 مسیر سبز، قرمز یا زرد قرار میدهد.

شما میتوانید برای مطلع شدن از چگونگی ترخیص کالا و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه تاسکو کارگو با شماره های 09132178109 و 09130864170 تماس بگیرید.

وظایف ترخیص کار چیست؟ ترخیص کار چه کارهایی باید انجام دهد؟

طبیعی است که انتخاب یک ترخیص کار زبده و کاربلد میتواند پروسه ترخیص کالا شما را بسیار کوتاه کند و از هزینه ها و جریمه های هنگفت جلوگیری کند.

ترخیص کار حرفه ای باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • ترخیص کار میبایست با تمامی قوانین و اصطلاحات آشنا باشد و بر قوانین مربوطه تسلط کافی داشته باشد.
 • او میبایست با حرفه و تجربه خود، رویه ها و تجربه ها و تشریفات گمرکی را انجام دهد و کالاهای مختلف را طبقه بندی کند.
 • او میبایست براساس قواعد اینکو ترمز، ارزش، ارزش اظهاری و ارزش استنباطی کالا را مشخص کند.
 • او مجوز های صدور و ورود کالا را میشناسد و میتواند شما را در دریافت مجور های مورد نیاز راهنمایی کند
 • ترخیص کار میتواند براساس مجوز های شما، اسناد گمرکی و اسناد تجاری لازم برای اظهار نامه را تعیین و تنظیم کند.
 • ترخیص کار بر قوانین و فرآیند های موجود در انبار آشنا است و همی امر باعث میشود پروسه زمانی شما کوتاه شود.
 • ترخیص کار حرفه ای اوراق صادر شده توسط گمرک را میشناسد
 • ترخیص کار حرفه ای، تشریفاتی گمرکی را میشناسد و کالاهای شما را در هر مسیر همراهی میکند
 • ترخیص کار در صورت بوجود اومدن مشکل و ایراد در فرآیند، مشکلات را پیگیری و حل میکند.

حق العمل کار گمرک کیه و برای دریافت کارت حق العمل چه شرایطی لازمه؟

وظیفه حق العمل کار با ترخیص کار گمرک تقریبا شبیه بهم هستند اما یک تفاوت دارند که در ادامه شرح میدهیم:

برای حق العمل کار شرایط خاصی لازم است تا به آن پروانه داده شود. پروانه حق العمل کار به فردی داده میشود که کارت بازرگانی داشته باشه و آن فرد بتواند در آزمون های گمرک که هر ساله برگذار میشود، پذیرفته بشود.

شرایط دریافت کارت حق العمل کاری به صورت زیر است:

فرد متقاضی باید حداقل 25 سال سن داشته باشد و نباید در شغل های دولتی اشتغال داشته باشد. از مهم ترین شرایط داشتن کارت بازرگانی و نداشتن سوء سابقه است. اگر شرایط گفته شده را داشته باشد میبایست در آزمون گمرک نیز پذیرفته شود.

معرفی ترخیص کار حرفه ای در اصفهان – ترخیص کالا از گمرک اصفهان

در اصفهان برای ترخیص کالا از گمرک اصفهان ترخیص کار های بسیاری وجود دارند و قطع به یقین نمیتوان گفت کدام یک بهترین اند. برای انتخاب ترخیص کار حرفه ای و کارکشته میبایست به موارد زیر دقت کنید.

ترخیص کار در اصفهان شما میبایست تجربه بالایی در این زمینه داشته باشد تا بتواند موانع و مشکلات احتمالی را برطرف کند.

ترخیص کار در اصفهان شما باید بر قوانین آگاهی و تسلط کافی داشته باشد تا بتواند پروسه زمانی و هزینه های فرآیند را کاهش دهد.

ترخیص کار میبایست در این حوزه و اللخصوص در اصفهان خوشنام و مطرح باشد که بدین منظور میتوانید از نظر مشتریان قبلی ترخیص کار نیز استفاده کنید.

هلدینگ بین المللی تعطیلات آرام – شرکت تاسکو کارگو ترخیص کار در اصفهان

برای ترخیص کالا از گمرک اصفهان و ترخیص کار در اصفهان ما به شما شرکت تاسکو کارگو را معرفی میکنیم. این شرکت با داشتن 13 سال سابقه کار و تجربه در این حوزه میتواند شما را در ترخیص کالا از گمرک اصفهان همراهی و راهنمایی کند.

کارشناسان مجموعه تاسکو کارگو با تسلط بالا در مباحث مربوط به امور گمرک، ترخیص کالا از گمرک (اللخصوص گمرک اصفهان) و با داشتن دانش بالا در این حوزه میتوانند فرآیند واردات و صادرات شما را تسریع ببخشند و شما را از هزینه های هنگفت نجات دهند.

حرفه اول مجموعه تاسکو کارگو، کسب رضایت مشتری است و برای اثبات ادعای خود میتوانید از مشتریان و تجاری که با این مجموعه همکاری داشته اند نظر سنجی کنید. بدون شک معتبر ترین و خوشنام ترین ترخیص کار در اصفهان شرکت تاسکو کارگو است.

هلدینگ بین المللی تعطیلات آرام شرکت ارسال بار بین الملل تاسکو کارگو میتواند امور زیر را انجام دهد:

 • انجام امور ترخیص کالا (واردات کالا)
 • انجام امور پلمپ بار (صادرات کالا)
 • ترانزیت و حمل و نقل کالا
 • اخذ مجوز های صادرات (ISO)
 • تامین کالا و محصولات مورد نیاز تجار
 • انجام کلیه امور مربوط به ارسال بار بین الملل
 • ارائه مشاوره های رایگان تخصصی در زمینه امور صادرات و واردات

جهت ترخیص کالا از گمرک اصفهان و ترخیص کار اصفهانی با شرکت تاسکو کارگو در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی با متخصصان مجموعه میتوانید با شماره های زیر در تماس باشید. کارشناسان ما منتظر صدای گرم شما هستند.

09132178109

09130864170

03136736700-5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *