بار گروپاژ

 

گروپاژ یا حمل مشترک بار یعنی حمل کالاهای مختلف با یک کانتیر به صورت بین المللی. به عبارتی در مواقعی که بارهای ارسالی اندازه استاندارد برای حمل با یک کانتینر را دارا نباشد، نیاز به ترکیب بار خود با بارهای دیگرمی باشد. در اصطلاح به حمل گروهی کالاهای افراد مختلف در یک کانتینر،گروپاژ Groupage  گفته میشود.

روش حمل خرده بار یا گروپاژ در هردو مورد واردات و صادرات مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد زیادی در حمل و نقل بین المللی کالا دارد.حمل گروپاژ هم به صورت دریایی، زمینی و هم هوایی میسر است.

از دلایل استفاده ازبار گروپاژ این است که وقتی بار شما همراه دیگر اقلام حمل شود، هزینه های حمل کالا کمتر شده و این یکی از مهم ترین مزیت های بار گروپاژ برای ارسال کالاهای کمتر از حجم استاندارد در یک کانتینر است.

  • از نکات بسیار مهم در ارتباط با ارسال بار گروپاژ، توجه ویژه به بسته بندی اقلام ارسالی ست، چراکه بسته بندی نادرست ممکن است به کالاها آسیب برساند و صاحبان بار را متحمل خسارت کند.تیم بسته بندی تاسکوکارگو با دقت و مهارت بالا و استفاده از به روزترین متد ، متناسب با نوع کالا بسته بندی را انجام داده تا ایمنی کالا در طول سفر تا زمان رسیدن به مقصد حفظ شود.

باید بدانیم که حمل خرده بار نیز قوانین خودش را دارد. حمل همزمان بسیاری از کالاهایی که نیاز به استاندارد اجباری دارند و به صورت خرده بار است با کالاهایی مثل قطعات الکترونیک و یا هرکالایی که نیاز به استاندارد و یا مجوز دارند کار بسیار اشتباهی است . چرا که این امر باعث میشود کل بار تا زمان اخذ مجوز کالاهای نیازمند استاندارد در گمرک مانده و اجازه ترخیص به آن داده نشود و زمان زیادی را برای رسیدن بار از دست بدهید.

شرکت بین المللی تعطیلات آرام ( تاسکوکارگو) با بیش از ده سال سابقه ی فعالیت در امر حمل و نقل پیش از هرگونه اقدام شما را از تمامی قوانین و راه های ارسالی آگاه کرده و پس از تایید شما ،جهت ارسال، اقدامات لازم را به مرحله به مرحله به بهترین نحو در کمترین زمان انجام خواهند داد.

بار گروپاژ دارای مزایای بسیار زیادی می باشد ، از صرفه جویی اقتصادی گرفته تا حفظ محیط زیست. وقتی کالایی را به این شیوه ی حمل و نقل ارسال ارسال می کنیم، دیگر نیازی به پرداخت هزینه بابت تکمیل نشدن ظرفیت کانتینر نیست.

 

بارهایی که به صورت بار گروپاژ حمل میشود:

1.بارهای نمایشگاهی بین دو کشور

  1. کالاهایی با حجم کم
  2. کالاهای صادراتی با اوزان کمتر از کانتینر که بعد از زمان مشخصی از کشور خارج میشود.
  3. مصارف شخصی، خرید از سایت های اینترنتی کشورهای مختلف
  4. محصولات تجاری از چندین فروشنده و شرکت های گوناگون

هزینه های ارسال بار به صورت بار گروپاژ به عوامل بسیاری بستگی دارد  ارتفاع، وزن،اندازه و ابعاد خرده بارها. ضبط گمرکات، پیوند گمرکی، هزینه واردات، مالیات بر فروش و تعرفه های اضافی و…

برای ارسال بار گروپاژ عموما از دو نوع کانتیر  FCL و  LCL  استفاده میشود.

کانتینرهای  fcl (Full Container load)   : کانتینرهای اختصاصی هستند که به منظور حمل بار و کالاهای یک بازرگان در نظر گرفته می شوند. کالای حمل شده توسط این کانتینرها مربوط به یک پروانه گمرکی می باشد

محموله های FCL کل کانتینر را اشغال می کنند یعنی کانتینر در کارخانه بارگیری و مهر و موم می شود و هنگامی که به مقصد می رسد تخلیه می شود. این کانتینرها در واقع با نام کانتینرهای دربستی شناخته می شوند

کانتینرهای  Less than Container Load  : این کانتینرها حامل کالاهای مربوط به اشخاص مختلف در کنار هم می باشند. برعکس کانتینرهای FCL کالاهای حمل شده با این کانتینرها مربوط به چند پروانه گمرکی است

جهت کسب اطلاعات بیشترمیتوانید به صورت حضوری، تماس تلفنی یا آنلاین با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *