حمل و نقل هوایی

از مهم ترین مسائلی که تاثیر زیادی در فعالیت های تجاری و گردشگری دارد حمل و نقل هوایی ست. حمل و نقل هوایی از روش های حمل و نقل بین المللی کالا در زمینه های ترانزیت یا صادرات و واردات است. از مهم ترین دلایل استفاده از این روش حمل و نقل، سرعت انتقال و امنیت بیشتر مرسوله هنگام جابه جایی ست. از دلایل برتری حمل و نقل هوایی نسبت به روشهای دیگر حمل و نقل حمل کالا در مسافت طولانی در زمان کم ، عدم نیاز به زیرساخت های هوایی می توان نام برد.امن بودن مسیر از دیگر مزایای این روش است و تنها چالش های آب و هوایی ممکن است رخ دهد که این مشکل نیز با وجود سیستم های پیشرفته پیش بینی هوا قابل برطرف شدن می باشد.

شرکت بین المللی تعطیلات آرام متناسب با اینکه چه نوع حمل و نقل از طریق هواپیما صورت می گیرد خدمات متنوعی ارائه می دهند.

گسترش روزافزون صادرات و واردات کالاها باعث شده به دلیل سرعت بالای انتقال محموله ها، اکثرا روش حمل توسط هواپیما را انتخاب نمایند. از مزایای همکاری با شرکت بین المللی تعطیلات آرام (تاسکوکارگو) سابقه ی بالای این مجموعه در ارسال انواع کالاهای شخصی و تجاری، کالاهای خطرناک، فاسدشدنی، حیوان زنده و…به سراسر جهان و انجام تشریفات گمرکی و ترخیص در مبدا می باشد.

به طورکلی حمل و نقل به روش هوایی مزایای قابل توجهی دارد که هم برای مسافرت و هم انتقال کالا مناسب است.

حمل و نقل هوایی روشهای متفاوتی دارد که بسته به نیاز افراد و ماهیت کالا با راهنمایی مشاورین تاسکو می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب و جهت ارسال اقدامات لازم را انجام دهید

  • در زیر به شرح مختصری از معرفی انواع پروازها می پردازیم
  •  
  • پرواز چارتر:(مخصوص مسافران و کالا)  در پرواز چارتر هواپیما ازسوی نهادها یا شرکت های حقوقی به صورت دربست اجاره می شود. با وجود اینکه تاجران و اشخاص حقیقی نیز می تواننداقدام به رزرو پرواز چارتر کنند اما نهادهای رسمی و بین المللی اولویت دارند. پرواز چارتر اغلب در مسیرهای پرتردد جهت مهیا بودن بلیط صورت می گیرد. از مهم ترین ویژگی های این پرواز امکان رزرو گروهی، رزرو طولانی مدت ،آسودگی در سفر، اجاره اختصاصی هواپیما را نام برد. همچنین در روش چارتر می توانند برای انتقال کالا به مقصد اجاره شوند. معمولا برای ارسال طلا، پول و اشیای گران قیمت از پرواز چارتر استفاده می کنند 
  • پرواز بازرگانی ( مخصوص کالا): پرواز بازرگانی در واقع روش حمل کالا در حمل و نقل هوایی بوده و امکان جابجایی مسافر در آن وجود ندارد و اغلب تاجران از آن استفاده می کنندحمل و نقل در این روش به دو روش فریت و کارگو انجام میشود.کارگو روشی مقرون به صرفه برای ارسال کالاهای تجاری می باشد.این روش مطابق با استانداردهای ایمنی و توسط هواپیماهای مخصوص باربری انجام میشود.

روش فریت مربوط به حمل کالاهای مسافرین هست که قصد سفرهای طولانی مدت را دارند و تجاری نمی باشد. اکثر هواپیما ها قابلیت حمل کالا به صورت فریت را دارند

  • پرواز سیستمی (مخصوص مسافران): پرواز سیستمی یا چارتر در برنامه های زمانی، هزینه بلیط و شرایط سنی تفاوت دارند و در واقع این سه گزینه هزینه بلیط فاکتورهای تعین کننده هستند. در پرواز سیستمی برنامه ها و هزینه پرواز در طول ماه مشخص بوده و امکان تغییر تاریخ بلیت برای مسافر وجود دارد ا در روش چارت اماکن تغییر تاریخ و ساعت بلیت به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد.
  • کالاهای ارسالی در حمل و نقل دارای قوانین خاص خود می باشند.
  • به طور کلی کالاهای ارسالی هوایی را به دسته های زیر تقسیم می کنند

بارهای عادی

بارهای فاسدشدنی

بارهای حجمی و سبک

بارهای خطرناک

اجساد

حیوانات زنده

اکنون که با انواع روش حمل و اقلام ارسالی آشنا شدید بد نیست از چگونگی ترانزیت کالا نیز مطلع شوید. برای این کار کافیست به شرکت بین المللی تعطیلات آرام( تاسکوکارگو) مراجعه کرده و با پر کردن فرم درخواست و پرداخت هزینه، کالای خود را به مقصد مربوطه ارسال کنید. این روش بسیار ایمن بوده و بسیار کارآمد است.از جمله مواردی که میتوان حمل کرد:

حمل بار سنگین، حمل و سرویس حمل اسناد Door To Door  مایعات، حمل انواع باتری، مایعات،حمل کالای خطرناک و…

قبل از ارسال کالا بهتر است از نوع محموله و قوانین ترانزیت آن مطلع شوید تا در هنگام ارسال با مشکلی مواجه نشوید.مشاورین تاسکوکارگو با ارائه بهترین خدمات خود می توانند شما را در حمل کالاها راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *