همه چيز در مورد گذرنامه

ویژگی های گذرنامه : از یک جهت مجوز خروج فرد از کشوری است که تابعیت سیاست داخلی آن کشور را دارد.

 گذرنامه همانند یک شناسنامه معتبر بوده و تابعیت و هویت دارندگان خود را تایید می کند

ویزا چیست

ویزاي مسافرتي یا روادید ویزا یا روادید اجازه ورود به یک کشور است که توسط کشور مقصد صادر می شود

مدت پاسپورت

 پاسپورت به مدت پنج سال اعتبار دارد، اما اعتبار ویزا به طور موقت توسط کشور مقصد تعیین می شود.

 نوع ویزا که دریافت می کنید، در زمان ورود به هر کشور، نشان‌ می‌دهد هدف از سفر چیست.

اخذ ویزا

ویزای مسافرتی سفر به خارج از کشور و آشنایی با فرهنگ و تمدن های کشور دیگر، همواره یکی از بهترین گزینه ها در ایام تعطیلات است، اما سفر به خارج از کشور به همین راحتی ها نیست و شما نمی توانید در هر زمانی که بخواهید تنها با در دست داشتن بلیط هواپیما پا به کشور دیگری بگذارید، چرا که بسیاری از کشورها قوانین و ضوابطی برای ورود مسافران خارجی دارند که از مهم ترین آن ها داشتن ویزا توریستی است.

ویزای مسافرتی

صدور ویزا مسافرتی توسط کشور مقصد انجام می شود و بدین معنا است که آنها اجازه حضور و ورود شما را تایید کرده اند. ویزاهاي مسافرتی موقت هستند و مدت زمان اعتبار آن بستگی به کشور مقصد و علت سفر دارد.

دقت کنید که پاسپورت اتان حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. از آنجایی که پروسه اخذ ویزا زمان بر است، هرگز آن را به لحظات آخر موکول نکنید و سعی کنید برای دریافت ویزای مسافرتی تان را در اسرع وقت اقدام کنید.

انواع ویزا

ویزا انواع مختلفی دارد که براساس هدف اعلام شده از سوی شما و ارائه مدارک برای اثبات آن صادر می‌شود. ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی آلمان ،‌ ویزای دانشجویی کانادا،‌ويزاي تجاری،ويزاي ‌پژوهشی و…‌

ويزای مولتی

شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا كارت را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت. ویزای توریستی لیست زیر کشورهایی است که اژانس هواپیمایی تعطیلات آرام  علاوه برارائه خدمات بلیط هواپیما، رزرو هتل، تور و بیمه مسافرتی برای رفاه حال مسافران، ویزای توریستی آن ها را نیز تهیه می کند:اخذ ویزای چین ، اخذ ویزای کانادا ، اخذ ویزای آلمان ، اخذ ویزای روسیه و…

ويزاي سينگل

شرایط ویزای سینگل : یک ویزای سینگل اینتری می تواند ب رای یک بار با هدف خاص مورد استفاده قرار گیرد. به سادگی، یک ویزای سینگل اجازه می دهد فرد فقط یک بار در طول ویزای خود به کشور مربوطه وارد شود. به عبارت دیگر، تا زمانی که کشور را ترک نکنید، ویزای شما معتبر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *