فریت بار به چین و سراسر دنیا

فریت بار به چین در خدمات ارسال بار تعطیلات آرام (تاسکو کارگو) با بهترین کیفیت انجام می گیرد. برای مشاوره و استعلام قیمت فریت بار به چین با مشاورین مجرب ما تماس بگیرید.

چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از ۱.۳ میلیارد نفر سکنه است . این کشور که در شرق قاره آسیا واقع شده توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود . این حزب بر ۲۲ استان ، ۵ منطقه خودمختار ، ۴ شهر با مدیریت مستقیم (پکن ، تیانجین ، شانگهای و چونگ‌کینگ) و ۲ منطقه اداری ویژه بسیار خودمختار هنگ کنگ و ماکائو حکومت می‌کند . پایتخت کشور پکن است .

جمهوری خلق چین با حدود ۹.۶ میلیون کیلومتر مربع سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی (بدون احتساب آب‌های داخلی) است .

چین چشم‌انداز طبیعی متنوعی دارد ، از استپ‌های جنگلی و بیابان‌هایی چون گبی و تکله‌مکان در ناحیهٔ خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری ف روسیه گرفته تا جنگل‌های زیر گرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام ، لائوس و برمه . مناطق غربی کشور ناهموار است و رشته ‌کوه‌های هیمالیا و تیان شان مرز طبیعی آن را با هند و آسیای میانه ترسیم می‌کنند .

در مقابل ، نواحی شرقی این کشور کم ‌ارتفاع است و با ساحلی به طول ۱۴.۵۰۰ کیلومتر مربع در جنوب شرقی با دریای جنوب چین و در شرق با دریای شرق چین همسایه است که در سوی دیگرش تایوان ، کره و ژاپن قرار گرفته‌اند .

 

فریت بار چیست ؟

فریت بار چیست؟ این اصطلاحی برگرفته از کلمه لاتین Freight به مترادف Cargo به معنی بار می باشد که در صنعت حمل و نقل بیشتر به منظور حمل و ارسال بار چه به صورت هوایی ، دریایی و زمینی اطلاق می گردد.

عبارت  فریت بار دائما در حال تکرار میباشد ، در حالیکه بسیاری از مردم میپرسند ” فریت بار چیست ” ؟ در دنیای امروزی حمل و نقل ، کلمه فریت بار به حمل و نقل کلا به صورت های مختلف گفته می شود ، حمل و نقل های درون شهری ، بیرون شهری و یا بین المللی اما در ایران و به صورت عامیانه فریت بار به حمل خرده بار مسافری و یا تجاری به وسیله هواپیما گفته می شود که از مبدا گمرکات مستقر در فرودگاه ها به سایر نقاط دنیا انجام میگیرد. مسافرین می توانند اضافه بار همراه خود را قبل از انجام سفر هوایی به فرودگاه انتقال داده و با هزینه اندک بار خود را به صورت هوایی به مقصد مورد نظر خود ارسال نمایند.

 انواع دیگر حمل خرده بار، در مقایسه با فریت بار چیست؟

جهت حمل خرده بار فریت بار به صورت هوایی به صرفه ترین راه حمل و نقل بین المللی کالا می باشد راه های دیگر حمل خرده بار به صورت بین المللی در ایران به شرح زیر می باشد:

فریت بار به صورت زمینی (حمل زمینی خرده بار)

در این روش هیچ شرکتی خرده بار شما را جهت حمل بین المللی به شهر های اروپا ، آمریکا و استرالیا قبول نخواهد کرد به دلایل مختلف حمل و کرایه یک ماشین جهت خرده بار به صرف هیچ کس نمی باشد.

 فریت بار دریایی ( حمل دریایی خرده بار)

در صورتی که مایل به ارسال ۲۰۰ یا ۳۰۰ کیلو بار باشید حمل بار به صورت دریایی و یا اجاره کانتینر و حمل زمینی آن به بندر به هیچ وجه به صرفه نخواهد بود.لذا با توجه به مطالب فوق و در نظر گرفتن انواع فریت بار و حمل کالا، فریت بار به صورت هوایی برای خرده بارهایی که از حدود ۴۵ کیلو شروع می شود تا اوزان تناژ به مقاصد مختلف دنیا بهترین روش حمل بار می باشد.

چگونه در هزینه فریت بار صرفه جویی کنیم ؟

فریت بار از فرودگاه امام خمینی دارای مراحلی می باشد که فرستنده کالا می تواند این مراحل را خود جهت فریت بار طی نماید در صورتی که شخص فرستنده این مراحل را انجام دهد وی می تواند در قسمتی از هزینه فریت بار صرفه جویی نماید.

هزینه فریت بار به صورت هوایی ارزان ترین راه فرستادن خرده بار از یک کشور به کشور دیگر می باشد. در صورتی که راه های دیگر مانند ارسال ریلی ، زمینی ، دریایی جهت حمل خرده بار در کشور ما به صرفه اقتصاری نمی باشد از طرف دیگر ارسال بار از طریق پست یا شرکت های کوریر برای خرده بار که معمولا وزن بالاتری نسبت به مدارک و پاکت های پست دارند بسیار پرهزینه می باشند. ارسال بار از طرق جریمه اضافه بار در پای کانتر پرواز نیز به صرفه نبوده و یکی از گران ترین راه های ارسال بار به صورت هوایی می باشد.

لذا همان طور که گفته شد فریت بار جهت خرده بار مسافری و مهاجری در حمل هوایی بسیار به صرفه می باشد اما در همین راستا جهت فریت بار افراد می توانند با داشتن آگاهی در مورد نحوه انجام کار از نظر اقتصادی به نفع خود کار کرده و هزینه فریت بار را کاهش دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *