حمل کالای خطرناک

ارسال کالای خطرناک همواره یکی از مهم ترین و حساس ترین مباحث در حمل و نقل به صورت هوایی، زمینی و یا دریایی چه به صورت بار فریت و چه به شکل کالای تجاری می باشد.

کالاهایی که حمل، نگهداری و یا تخلیه انها باعث صدمه و ، انفجار، آتش ­سوزی، خرابی­ و خسارت و… به موجودات زنده ، محیط زیست و…شود،و در کتاب کالاهای خطرناک یاتا در لیست کالاهای خطرناک از آنها نام برده شده باشد. حمل کالاهای خطرناک در چمدان و ساک دستی تخلف محسوب میشود. اقلام خطرناک به دلیل حساس بودن در قسمت انبار هواپیما نگه داری میشود.

حمل و بسته بندی کالاهای خطرناک نیاز به دقت، دانش و مهارت بالایی دارند. هرکدام از اقلامی که در لیست کالاهای خطرناک قرار می گیرند نیاز به بسته بندی تخصصی دارند که شرکت بین المللی تعطیلات آرام با داشتن تیمی متخصص، مجرب و باسابقه در امر بسته بندی می تواند اینگونه مواد و اقلام را،متناسب با نوع، مسافت و کشور مقصد با بهترین متریال و به روزترین روشها بسته بندی نماید تا از هرگونه نشط و تراوش در شرایط تغییرات دمایی، رطوبت، فشار و ارتعاش جلوگیری نماید. برای تشخیص کالاهای خطرناک باید از علائمی مانند برچسب مخصوص مواد خطرناک و یا شماره جهانی مواد خطرناک استفاده شود تا مبادا در نقل و انتقالات با دیگر کالاها اشتباه گرفته نشود..

حمل کالاهای خطرناک فرآیند مهم و پیچیده ای است که قوانین سخت و غیرقابل انعطاف پذیری دارد که پرسنل تاسکو با آگاهی کامل به این قوانین می توانند مراجعین را به بهترین نحو، راهنمایی و اقدامات لازم را مرحله به مرحله توسط متخصصین انجام دهد.

  • باید دقت داشت ارسال برخی کالاهای خطرناک تحت هر شرایطی ممنوع می باشد پس قبل از هرگونه اقدام جهت ارسال  MSDS به شرکت تاسکوکارگو از امکان پذیر بودن ارسال مواد یا کالای مورد نظر اطمینان حاصل نمایید.

 

مواد و اقلام خطرناک از نظر خصوصیات و نوع خطرشان هم در مقرراتADR و هم   RID  به 9 طبقه یا کلاس تقسیم می شوند که به صورت تیتروار به آنها اشاره ی مختصری خواهیم کرد.

کالاهای خطرناک مطابق استاندارد بین المللی یاتا به 9 دسته ی کلی تقسیم میگردد.

1) مواد منفجره ( Explosives)

2) گازها (Gases)

3) مایعات قابل اشتعال ( Flammable Liquids)

4) جامدات قابل اشتعال (Flammable Solids)

5) مواد اکسیدکننده و پراکسیدهای آلی( Oxidizing Substances and Organic Peroxides)

6) مواد سمی و مواد عفونی (Toxic & Infectious Substances)

7) مواد رادیو اکتیو ( Radioactive Material)

8) مواد خورنده (Corrosive)

9) مواد و کالا های خطرناک متفرقه، شامل موادی که خطر زیست- محیطی دارند.

حمل کالاهای خطرناک مقوله ای بسیارمهم و حساس است

بسیاری از کالاهای خطرناک از نظر تجاری از اهمیت بالایی برخوردارند مانند رنگها، بطری ها و… یا زمان حمل آنها عاملی مهم و حیاتی ست مانند رادیوایزوتوپ های درمانی، همچنین شرایط دما در حفظ و ارسال برخی از این مواد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ارسال کالاهای خطرناک جدا از عوامل ذکرشده باید به این نکته دقت کرد که برخی از مسیرها تنها به یک روش ( هوایی، زمینی و یا دریایی) قابل انتقال است. به همین دلیل قبل از هرگونه اقدام لازم است با مشاورین و متخصصین این امر مشورت کرده تا متحمل خسارت و زیان نشود.

شرکت کارگو بین المللی تعطیلات آرام ( تاسکوکارگو) به خوبی به تمام نکات ذکر شده مشرف بوده و به مشتریان و تجار عزیز این اطمینان خاطر را می دهد که با داشتن پرسنلی مجرب تمام مراحل ارسال کالاهای خطرناک را از صفر تا صد، بسته بندی، اخذ مجوزات ، انجام امور گمرکی ، تعیین مناسب ترین شیوه ی ارسال را به بهترین نحو و بالاترین دقت و ایمنی به تمام نقاط دنیا ارسال می نماید

.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با مشاورین ما به صورت حضوری، تلفنی یا آنلاین در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *