حمل حیوان زنده

حمل هوایی حیوانات زنده، بخصوص ارسال هوایی حیوانات خانگی، یکی از دشوارترین و به نوعی حساس ترین انتقال ها محسوب میشود چرا که حیوان زنده از حساسیت بالایی برخورداراست و انتقال آنها نیاز به مهارت و دانش بالایی دارد که خوشبختانه شرکت بین المللی تعطیلات آرام ( تاسکوکارگو) حیوانات شما را با امنیت و سلامت کامل و ایجاد شرایط مطلوب توسط هواپیما به هر نقطه از دنیا ارسال می نماید.

شرکت تاسکو کارگو با داشتن سابقه در ارسال حیوانات خانگی مانند سگ، گربه ،خرگوش و …، پرندگان زینتی، حیوانات دریایی و…به اقصی نقاط دنیا و آگاهی از قوانین مربوطه، بهترین راهنمای شما برای ارسال ایمن حیوان زنده خواهد بود.

ارسال حیوانات زنده به اکثر کشورها به صورت هوایی انجام میشود و از جمله حیواناتی که ارسال آنها باتوجه به رعایت قوانین منحصر بفرد خود، امکان پذیر می باشد به شرح زیر است:

1 حیوانات خانگی نظیرسگ، گربه، خرگوش، پرنده و…

حیوانات دریایی مانند میگو، ماهی، خرچنگ، ماهی ، خرچنگ،ماهی آکواریومی و …

3.حیوانات زینتی مانند: پرندگان نظیر طوطی،قناری، کبوتر، ماهی زینتی و…

4.نمونه های خاص جانوری برای نگه داری در باغ وحش ها نظیر: شیر،خرس، پلنگ، فیل و…

حیوانات سیرک های بین المللی

حیوانات رو به انقراض جهت درمان، به کشورهای خارجی

7.جابجایی حیوانات زنده به خارج از کشور حهت مراقبت و یا تکثیر

8.جابجایی حیوانات زنده تست های آزمایشگاهی

جابجایی برخی دوزیستان با خواص درمانی ( مانند زالوها )

سگ های آموزش دیده پلیس یا سگ های زنده یاب

چهارپایان مانند گوسفند، گاو، اسب، شترو…

. بر اساس قوانین سازمان دامپزشکی ایران هر مسافر میتواند حداکثر 2 قلاده سگ و یا گربه، و نیز 10 قطعه پرنده زینتی را به صورت هوایی با خود حمل نماید.

 • البته این امر در مورد حمل هوایی بصورت کارگو متفاوت است.
 •  
 • در مورد تعداد حیوانات ارسالی محدودیت هایی وجود دارد . برای مثال حیوان مادر و حداکثر 3 بچه اش می توانند تحویل شرکت هواپیمایی داده شوند ، آن هم در صورتی که وزن هر کدام از آنها از 2 کیلوگرم بیشتر نباشد و همه آنها را در یک قفس جای داه باشید. اما چناچه وزن بچه ها بیشتر از 2 کیلوگرم باشد، باید هریک را در قفس های جداگانه جای دهید.
 • ارسال حیوان زنده به دوشکل همراه( از طریق پایانه های مسافری)  و غیرهمراه (از طریق پایانه های باربری با برنامه )
 • انجام میشود که در روش اول (ارسال با همراه ) فقط میتوان حیوانات خانگی را ارسال نمود
 • در روش ارسال با همراه ، مسافرباید در زمان تهیه ی بلیط خود، برای حیوان خانگی همراه خود یک جا رزرو نماید . بدین صورت که او می بایست سرویس حمل موجود زنده را نیز از آژانس فروش بلیط درخواست نماید. با خرید این سرویس، حیوان خانگی او در زمان اخذ کارت  AVIH با کد) در ترمینال مسافری فرودگاه ، از آن پذیرش میشود.
 • در روش دوم ( غیرهمراه ) حیوان را به صورت غیرهمراه ارسال می نمایند. در این روش حیوان زنده اعم از خانگی و غیرخانگی به صورت کارگو و یا فریت بار غیرهمراه به مقصد مورد نظر خود ارسال می شود.

روش ارسال حیوان زنده به صورت غیرهمراه، روشی امن و مطمئن است که  پرسنل شرکت تاسکوکارگو با تسط بر قوانین و علم به نگهداری و ارسال حیوان زنده ، بهترین شرایط را برای ارسال به صورت هوایی فراهم می آورند

 • فرستنده لازم است قبل از ارسال هوایی حیوان زنده ی خود، قوانین گمرکی و قرنطینه کشور مقصد را چک نماید، چون شرکت هوایی مسئولیتی در صورت عدم امکان ترخیص، قرنطینه و یا مواردی از این قبیل نخواهد داشت و در صورت نیاز به برگشت دادن حیوان، کلیه هزینه های ناشی از آن به عهده فرستنده خواهد بود.

فقط حیوانات سالم ( مورد تایید هواپیمایی ) برای حمل پذیرفته می شوند . حیوان باردار مگر به صلاح دید و گواهی دامپزشک، قابل پذیرش نمی باشد. تعداد محدودی از نژادهای حیوانات ، بنا به قوانین مخصوص هواپیمایی های مختلف قابل پذیرش نمی باشد

 1. به طور کلی شرایط و قوانین حمل هوایی حیوانات زنده در چهارگروه اصلی جای میگیرند
 2. قوانین کشوهای مبدا
 3. قوانین بین المللی حمل هوایی
 4. قوانین شرکتهای حمل کننده
 5. قوانین کشورهای مقصد

جایگاه ویژه حیوانات خانگی در خانواده ها و اهمیت نگهداری ، سلامت و حمل و حابجایی آنها، سبب شده تا قوانین خاصی برای فریت هوایی آن ها در تمام نقاط جهان از سوی مراجع قانون گذار مقرر شود تا این کار به بهترین شکل ممکن و در امنیت و سلامت کامل حیوان صورت پذیرد.

در خصوص ارسال حمل حیوان زنده با هواپیما شرکن بین المللی تعطیلات آرام ( تاسکوکارگو) با تعهد بر رعایت تمامی استانداردهای جهانی این تضمین را به شما میدهد که حیوان خانگی شما در امنیت و سلامت کامل به مقصد شما در شهرهای مختلف ارسال شده و تحویا شما میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *